BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Najpiękniejsze arie operetkowe będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę, 23 września w Hali ˝Pod Basztami˝ w Chęcinach. Wstęp wolny.

Po raz kolejny w hali widowiskowo-sportowej "Pod Basztami" zagości Teatr Muzyczny IWIA. W ubiegłym roku mieliśmy okazję zobaczyć spektakl operetkowy pt. "Casablanca" w wykonaniu utalentowanych aktorów. Tym razem zapraszamy Państwa na widowisko pn. "Od Czardasza do Kankana". Ta muzyczna opowieść rozgrywa się w salonach dwojga arystokratów, którzy znudzeni codziennością postanawiają uciec w tajemnicy przed wszystkimi w nieznane. Tym samym pozostawiają obowiązki gospodarzy swojemu lokajowi i pokojówce...

Zabawne sytuacje pomiędzy dwojgiem służących oraz ich namiętność i przekorna miłość do siebie, stają się doskonałą historią, na tle której rozbrzmiewają najpiękniejsze melodie z operetek tj: „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica” i wielu innych. Pośród nich zobaczymy porywającego choreografią straussowskiego walca, polkę oraz offenbachowskiego kankana. Uteatralnione widowisko, swój radosny, wesoły i miłosny charakter, zawdzięcza wyśmienitej grze aktorów, śpiewaków i tancerzy sceny muzycznej. To świetna zabawa z dużą ilością muzyki, tańca i humoru.
źródło: www.grupaiwia.pl

Zapraszamy Państwa w niedzielę 23 września 2018 r. na godz. 17.00 do hali "Pod Basztami". Wstęp jest bezpłatny.