BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów. Zgłoszenia do 10 września

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Biuro Komunikacji Społecznej serdecznie zaprasza seniorów, którzy chcą zaprezentować na scenie swoje umiejętności: wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe czy literackie, do udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Finał wydarzenia odbędzie się 10 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, poprzedzą go eliminacje regionalne w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach.

Festiwal adresowany jest do seniorów, osób w wieku 60+. Do udziału zaproszeni są nieprofesjonalni twórcy indywidualni oraz grupy twórców reprezentujących kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Domy Pomocy Społecznej, domy i centra kultury działające na rzecz seniorów, oddziały Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i inne środowiska seniorskie.

Przedsięwzięcie ma na celu: prezentację różnorodnych form artystycznych, inspirowanie twórców-seniorów do poszukiwań artystycznych, integrację środowisk senioralnych regionu świętokrzyskiego. Wydarzenie będzie również znakomitą okazją do spotkania, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń.

Festiwal będzie miał charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach:
– muzyka (zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, chóralne, duety, soliści)
– taniec (pary, zespoły taneczne)
– krótkie formy teatralne lub kabaretowe
– literatura (wiersz, proza).

Zgłaszający są zobowiązani do nadesłania na adres organizatora (pocztą na adres: Biuro Komunikacji Społecznej, Aleja IX Wieków Kielc 4, bud. Aqua, pokój 401, 25-516 Kielce; e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA do dnia 10 września 2018 r.
Szczegóły w REGULAMINIE Festiwalu

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.