BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Dzień Dziecka w Chęcinach. Była wspaniała zabawa!

 
Prawdziwe tłumy roześmianych dzieci, a wraz z nimi doskonale bawiących się rodziców można było spotkać w niedzielne popołudnie na chęcińskiej starówce. I nic dziwnego, bo władze gminy zorganizowały niezapomnianą zabawę dla całych rodzin. A wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 
W pierwszą niedzielę czerwca, Rynek Górny w Chęcinach zamienił się w najprawdziwszy raj dla całych rodzin. Stanęły tu ogromne zjeżdżalnie i dmuchańce, na których nieodpłatnie można było szaleć przez całe wydarzenie. Była wata cukrowa dla każdego chętnego do jej skosztowania, stoisko z bańkami i obwarzankami, zabawy animacyjne „Prywatka dla małolatka”, a w namiocie profilaktycznym odbyły się zajęcia profilaktyczno-animacyjne, jak ćwiczenia z użyciem alkogogli i narkogogli. Nie zabrakło też licznych konkurencji sportowych, zabawy z przeciąganiem liny, burzy mózgów i elementów treningu twórczości. Dodatkowo, w "Bajkowym świecie dziecka" najmłodsi mogli spotkać się z książką. W tym dniu swoje umiejętności zaprezentowali również druhowie z OSP w Chęcinach, którzy wykonali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a każdy zainteresowany mógł również obejrzeć wyposażenie nowego samochodu strażackiego.
 
Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu kolorowego, rozśpiewanego i roześmianego korowodu dzieci. - Radość dzieci to największa nagroda dla nas dorosłych – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, który osobiście powitał najmłodszych mieszkańców Gminy i Miasta Chęciny na chęcińskiej starówce. a przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Zanim jednak zabawa rozpoczęła się na dobre, do dzieci popłynęły gorące życzenia. - Drogie Dzieci, w dniu waszego święta życzymy wam wszystkiego, co najlepsze. Zdrowia, radości, spełnienia wszystkich marzeń i wielu miłych przygód. Niech uśmiech promienieje na waszych twarzach i co dzień niech spotykają was nowe przygody w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny, a każdy dzień przepełnia radość i pozytywne doświadczenia. Niech wszyscy dorośli stale służą wam pomocą w realizacji marzeń i pragnień, a także wskazują drogę ku właściwemu rozwojowi – życzył Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, zapraszając jednocześnie tłum rozbawionych dzieci do zabawy.
 
A ta, trzeba przyznać, była fantastyczna. I nic w tym dziwnego, bo i moc atrakcji czekało na wszystkich przybyłych tego dnia do Chęcin. W samym sercu królewskiego miasteczka można było obejrzeć wspaniałe występy. Zaśpiewały dzieci ze Studia Piosenki Dziecięcej z Chęcin, a w bloku świetlicowym swoje artystyczne umiejętności zaprezentowały dzieciom dzieciaki ze świetlic z Miedzianki i Ostrowa. Zachwycili też tancerze z grupy tanecznej Junior Fresh, Fresh Chęciny, a także Zamkowe Duszki i Lazur. - Mamy bardzo uzdolnione dzieci, którymi chwalimy się gdzie tylko możemy. Wszystkie występy były dzisiaj jak zwykle na najwyższym poziomie – chwalił Burmistrz, Robert Jaworski. Poza występami scenicznymi, w bloku tematycznym "Prywatka dla małolatka" nie zabrakło także licznych animacji dla dzieci. Na zakończenie odbył się prawdziwy pokaz magii w wykonaniu Teatru Iluzji Mefisto.
 
Tegoroczny Dzień Dziecka po raz kolejny zamienił się w prawdziwe święto całych rodzin. Zabawa była wspaniała, a wrażenia z całą pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko najmłodszych mieszkańców Chęcin.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Agnieszka Olech