BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Spacer z kijkami do jaskini ˝Piekło˝

Nordic walking to najprościej mówiąc spacer kijami. W sobotę grupa chętnych osób udała się właśnie na taki spacer do jaskini "Piekło" w Skibach.

Uczestników powitał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski, który życzył miłego marszu. Zachęcał do codziennej aktywności ruchowej, zachwalając walory naszej gminy. Następnie instruktor, Tomasz Kościak przybliżył techniki i zasady nordic walkingu, a następnie przeprowadził rozgrzewkę.

Trasa licząca ponad 9 km prowadziła przez piękne tereny naszej gminy, które w blasku promieni słonecznych i budzącej się do życia przyrody zachwyciły wszystkich jeszcze bardziej. Miło nam, iż podczas rajdu mogliśmy gościć osoby spoza naszej gminy.

Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane. Treningowi poddawane są jednocześnie nogi, biodra oraz górna część ciała: ręce, bark, ramiona, mięśnie klatki piersiowej i kręgosłup. Badania dowodzą, że podczas nordic walking zaangażowane w pracę jest ok. 90% mięśni ciała.

Zapraszamy chętne osoby na zajęcia nordic walking - Hala "Pod Basztami" poniedziałki i środy godz. 18.00.