BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Pierwszy trening Nordic Walking za nami

W poniedziałkowe, późne popołudnie na pierwszych zajęciach wprowadzających do treningów Nordic Walking pojawiła się grupa przemiłych pań, które wiedziały już do czego służą kije. Jak się okazało, po dwóch godzinach panie wiedziały również co te kije mogą zdziałać z ich ciałem wspaniałego (i to dosłownie!).

Każdy człowiek poruszający się obunóż raczej wie jak chodzić, jak poruszać nogami, jak wydłużyć krok aby iść szybciej itp. Nie każdy jednak jest świadomy tego, jak poruszać całym korpusem ciała i rękoma, żeby chód był efektywniejszy i pracowało jak najwięcej partii mięśniowych. Spacer z kijami może doskonale nam pomóc wyćwiczyć ten ruch. Uczestniczki wczorajszego spotkania, już w pierwszych krokach zauważyły u siebie wyprostowanie postawy, zdecydowaną aktywizację klatki piersiowej oraz ramion i pracę mięśni kręgosłupa. Grupa poznała podstawową technikę chwytu kija i pracy dłoni oraz ramion podczas marszu. Pierwsza wyprawa w teren okazała się również okazją do wypróbowania kijów przy stromych zejściach.

Z pewnością był to dobry trening oraz zachęta do dalszych spotkań i wspólnych marszów. Nordic Walking to nie jest spokojny spacer sprzyjający towarzyskim rozmowom, ale jak powiedział instruktor pan Tomasz Kościak, jest to doskonały trening naszej sylwetki i tak powinniśmy go traktować. Serdeczne podziękowania dla pana Tomasza za przekazanie niezbędnej merytorycznej wiedzy, instruktarz oraz cenne wskazówki.

Zachęcamy osoby chętne do wspólnych wymarszów w poniedziałki i środy o godz. 17.00 rozgrzewka i start spod hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami”. Kije we własnym zakresie.

UWAGA! Już dziś zapraszamy na Rajd Nordic Walking 12 maja 2018 r. start godz. 17.00 spod hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami”. Szczegóły już wkrótce na stronie www.ckis.checiny.pl

Karolina Dudek