BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Rekordowa zbiórka i wspaniała zabawa podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chęcinach - fotorelacja


Była wspaniała zabawa, liczne koncerty utalentowanych chęcińskich młodych artystów i emocje podczas licytacji, jakich jeszcze nie było. I nie ma się co dziwić, bo i kwoty padały rekordowe. Podczas finału uzbierano też rekordową liczbę pieniędzy, bo aż 24.035,98 złotych, z czego z samych licytacji było 13.048,40 złotych.

To był 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w Chęcinach zagościła już po raz kolejny. W tym roku graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. O tym, jak szczytny jest cel i idea organizowanej już od 26 lat akcji, mówił podczas uroczystego powitania gości i otwarcia chęcińskiego Koncertu Finałowego Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski. - Potrzeba pomagania jest w nas stale obecna. Tutaj liczy się każdy grosz – podkreślał Burmistrz, Robert Jaworski. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od 26 lat niesie pomoc medyczną nie tylko dzieciom, ale też seniorom. Patrząc na tłumy zgromadzone podczas chęcińskiego finału, wypełnia mnie duma i radość, bo wiem, że nikt z nas nie jest obojętny na drugiego człowieka. Chęciny od wielu już lat czynnie włączają się w zbiórkę pieniędzy na zakup nowego sprzętu medycznego. Wierzę, że tak będzie już zawsze. – mówił Burmistrz, Robert Jaworski, przypominając słowa świętego Jana Pawła II, który powiedział: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". - Niech te niezapomniane i głębokie słowa towarzyszą nam nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia. Pamiętajmy, że dobro dane drugiemu człowiekowi powraca do nas dwukrotnie – przekonywał Burmistrz, Robert Jaworski.

Na wszystkich przybyłych na chęciński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie zaprezentował się zespół "Nietaktowni", a także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Chęcinach i ze Studia Piosenki w Chęcinach. Wystąpiła także utalentowana Dominika Wrońska, zdobywczyni pierwszego miejsca w Gminnym "Mam Talent" i zdobywczyni tytułu "Talent Powiatu Kieleckiego 2017" w trzeciej edycji show „Echa Dnia”. Można też było podziwiać pokazy tańca Zumba i pokazy Kieleckiego Klubu Karate Kyoukushin, a także popisy taneczne chęcińskich zespołów Fresh i Lazur.

W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje na rzecz WOŚP, które okazały się wielkim sukcesem. Największą gratką dla licytujących był czarny pas karate przekazany przez Krzysztofa Borowca z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea, który został sprzedany za 2.300 złotych. Emocje towarzyszyły także podczas licytacji przekazanego przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny, Roberta Jaworskiego obrazu olejnego pt. „Biała Dama zawsze w zamku”, który sprzedano za 800 złotych. Było także całe mnóstwo innych fantów, które również cieszyły się ogromnym powodzeniem. Licytacje przeprowadzono nie tylko w hali "Pod Basztami", ale również w Świetlicy Marzeń w Tokarni. W sumie z kwest odbywających się od samego rana na terenie całej gminy, a także z licytacji uzbierano 24.035,98 złotych, z czego z samych licytacji było 13.048,40 złotych. - Serdeczne podziękowania składam na ręce wszystkich zaangażowanych w organizację chęcińskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla naszych młodych artystów, dla wszystkich darczyńców, licytujących, a w szczególności dla wolontariuszy, bez których nie byłoby Orkiestry. Wszyscy oni pomagają, ponieważ chcą. Wkład pracy i często godziny w minusowej temperaturze, jak w przypadku wolontariuszy, z całą pewnością rekompensuje wszystkim świadomość, że są częścią czegoś ważnego – podkreślał Burmistrz, który gorące podziękowania złożył także osobiście na zakończenie chęcińskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za to, że mieszkańcy ponownie okazali serca i włączyli się w wielkie granie z Jurkiem Owsiakiem, bijąc ubiegłoroczny rekord pod względem zebranych w Chęcinach pieniędzy.

Agnieszka Olech