BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Dominika Wrońska z Chęcin Talentem Powiatu Kieleckiego 2017

Niezwykle utalentowana młoda wokalistka pochodząca z Chęcin została wybrana "Talentem Powiatu Kieleckiego 2017" w trzeciej edycji show "Echa Dnia" - Talent Powiatu Kieleckiego 2017. W nagrodę Dominika otrzymała czek na 500 zł oraz nominację do półfinału Talentu Świętokrzyskiego, który odbędzie się już 26 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury.

Powiatowy finał plebiscytu "Echa Dnia" odbył się w auli przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Konkurencja była ogromna, ale pomimo tego siedemnastoletnia wokalistka z Chęcin, Dominika Wrońska, bezapelacyjnie zdobyła pierwsze miejsce. - Masz piękną barwę głosu, świetnie potrafisz go kontrolować, wprost nim czarujesz. Twój występ był hipnotyzujący. To zwycięstwo jest zasłużone – chwalił utalentowaną wokalistkę jeden z jurorów Filip Rychcik. Dominika odbierając nagrodę nie kryła radości i zaskoczenia. - To zwycięstwo jest dla mnie motywacją do dalszej pracy – zapewniała Dominika Wrońska.
 
Młoda piosenkarka wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w powiatowym etapie talent show musicalową piosenką pt. "Boję się". – To ballada, którą przygotowywałam do ogólnopolskiego konkursu, jaki odbywał się w gminie Małogoszcz. Tam trzeba było pokazać się z jak najbardziej profesjonalnej strony, a ta ballada jest bardzo trudna i stanowiła nie lada wyzwanie – mówi Dominika Wrońska, która tym utworem wywalczyła sobie już w tym roku I miejsce w gminnym konkursie "Mam Talent" w Chęcinach, a także wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jak mówi Dominika, była to jedna z najważniejszych nagród w jej życiu.
 
Od dziewięciu już lat Dominika związana jest z muzyką. - Pierwsze wokalne kroki stawiałam w wieku ośmiu lat pod czujnym okiem mojej ówczesnej nauczycielki, Edyty Bobryk. Najpierw śpiewałam solo, a już w VI klasie dostałam propozycję dołączenia do szkolnego chóru "Cantata". W II klasie gimnazjum dostałam się do kieleckiego Zameczku pod skrzydła Andrzeja Wolskiego, a w III klasie gimnazjum zaczęłam śpiewać w kieleckim WDK u Radosława Pacha. W połowie pierwszej klasy liceum trafiłam do Studia Koliber, gdzie do dziś kształcę się wokalnie u Anny Wiśniewskiej – opowiada Dominika Wrońska, która jak zdradziła od dziecka marzyła, żeby zostać wokalistką. - Wszystko idzie w dobrym kierunku. Chciałabym, żeby moje marzenie się spełniło – mówi Dominika, która już dziś zapowiada, że chciałaby także zdobyć zawód psychologa.
 

Póki co, Dominika Wrońska przygotowuje się do półfinału Talentu Świętokrzyskiego, który odbędzie się już 26 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury. Tam wystąpi z równie trudną piosenką, tym razem jednak z jej ulubionego gatunku pop. Wybrałyśmy go wspólnie z moją nauczycielką śpiewu, Anną Wiśniewską ze Studia Koliber. Postawiłyśmy na tą piosenkę, ponieważ jest bardzo wymagająca i można pokazać w niej swoje możliwości wokalne – zdradza Dominika Wrońska, której już dziś gratulujemy sukcesów i trzymamy .

 

źródło: www.checiny.pl