BIBLIOTEKA


 
 
 
 
 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

 
 

 MUZEALNA IZBA GÓRNICTWA  KRUSZCOWEGO W MIEDZIANCE

 

Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza


Już 24 września 2017 r. o godzinie 17.00 w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach odbędzie się recital wspaniałego duetu jaki tworzą Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz. To będzie niezapomniany i melodyjny wieczór z wykonawcami znanych utworów takich jak „Odkryjmy miłość nieznaną” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli”.
Bilety są do nabycia w kasie CKiS w hali "Pod Basztami" lub na stronie www.biletyna.pl

Alicja Majewska
Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 r. we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 r. śpiewała w zespole Partita. W 1974 r. rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności
w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy" i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 r. była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie.
Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli", „Odkryjemy miłość nieznaną", „Być kobietą", „To nie sztuka wybudować nowy dom". Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego.

Włodzimierz Korcz
Pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Zbigniewa Szymonowicza. W czasie studiów współpracował z Redakcją Muzyczną Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi i Orkiestrą Rozrywkową pod kierownictwem Henryka Debicha. Jako kompozytor zadebiutował w 1965 r. muzyką do wierszy znanych poetów. W latach 1966-1970 piosenki te - w interpretacji Zofii Kamińskiej - wielokrotnie zwyciężały w łódzkich Giełdach Piosenki.
W 1973 r. przeniósł się do Warszawy. W latach 1974-1977 był kierownikiem muzycznym Teatru na Targówku. Komponował
i aranżował dla kabaretu Pod Egidą, radiowego Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego i dziecięcego zespołu Gawęda. Współpracuje z radiem, telewizją i estradą jako kompozytor, aranżer, pianista i prezenter.